fbpx

Deniz AKINCILAR Kimdir?

1950 yılında İstanbul’da doğan rehberimiz, ilk ve orta öğrenimini İstanbul da tamamladıktan sonra 1974 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat-Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. 1975-1977 yılları arasında Milli Savunma Bakanlığı Bütçe Planlama Dairesi’nde uzman olarak çalışmış sonrasında ise 1978- 1995 yılları arasında özel sektörde çeşitli kademelerde yöneticilik yapmıştır.

1995-2001 yılları arasında New York Metropolitan Museum Of Art, Londra British Museum. Paris Musee D’orsay.Vienne Kunsthistoriches Mueum başta olmak üzere dünyanın önde gelen müzelerinde araştırmalar yapan Deniz Akıncılar, Şarap kültürü konusunda Güney Afrika, Kaliforniya, Fransa ve İtalya da incelemelerde bulunması, sanat ve yaşam kültürü üzerine geniş bir vizyona sahip olmasıyla tanınıyor.

2001 yılından bu yana çeşitli üniversitelerde ve özel kuruluşlarda seminer, kurs, şarap tadımı ve bağ gezileri yapmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) bünyesinde düzenlenen Şarap Kültürü Atölyesinde (2012 den beri) çalışmalar yürütmekte olan Deniz Akıncılar, 2016 yılından bu yana Antonina Turizm bünyesinde şarap gezileri ve sohbetleri alanında çalışmalarını sürdürmektedir.