fbpx

Eğitmenlerimiz

ATİLLA TUNA
Üsküp doğumlu olan rehberimiz, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun olmuş ve lisansüstü öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Antonina Online Mektep yayınlarında, dünyanın en ünlü müzelerini, şehirlerini “oradaymış hissiyle” gezdiriyor, seminerlerinde işlediği konularda bilgiler veriyor ve kurslarında da derinlemesine öğrenmek isteyen misafirlerini verimli geçen derslerinde ağırlıyor.
Eğitimlerini İnceleyin

T. CENGİZ GÖNCÜ
İstanbul doğumlu olan rehberimiz, ilk yüksek lisansını “Arap Dilinde Fasih-Avam Dil Meselesi” üzerine, ikinci yüksek lisansını “Beylerbeyi Sarayı’nın inşa Süreci, Mekan ve Kullanımı” üzerine ve doktora programını ise “Dolmabahçe Sarayı’nın İnşa Süreci, Mekan ve Teşkilat” tezi üzerine tamamlamıştır.
Eğitimlerini İnceleyin

MEHMET KÜRKÇÜ
1966 yılında Biga’da dünyaya gelmiş olan rehberimiz, Işıklar Askerî Lisesi’nden mezun olmuştur. Kara Harp Okulu’nda iki yıl eğitim aldıktan sonra, Ankara’da Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nde İtalyan Filolojisi ve İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı bölümlerinde okumuştur.
Eğitimlerini İnceleyin

MEMET EKİNCİ
Dolmabahçe Sarayı’nda İngilizce rehberlikle başladığı müzecilik kariyerine, saray gezi koordinatörü olarak iki yıl devam etmiş, 2012 yılında Beylerbeyi Saray Müdürü olarak görevlendirilmiştir. Yaklaşık iki yıl Dolmabahçe Sarayı Müze Eğitim Birimi Sorumluluğu görevinde bulunduktan sonra, TBMM İstanbul Ofisinde çalışmalarına devam etmektedir.
Eğitimlerini İnceleyin

MUAMMER ERBOY
Avusturya hükümetinden gelen teklif üzerine İzmir’in Fahri Avusturya Konsolosu olmuş ve iki ülke arasında özellikle kültür ve müzik dallarında köprüler kurmaya çalışmıştır. Bu alandaki birikimlerini Antonina Online Mektep bünyesindeki katılımcılarımıza aktarmaktadır.
Eğitimlerini İnceleyin

TİMUR GUDA
Orta ve lise eğitimini İstanbul Özel İtalyan Lisesi’nde tamamlayan rehberimiz, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Reklamcılık ve Pazarlama Bölümü’nde almıştır. 1996 yılında Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği Eğitimi’ni tamamlayarak turizme adım atmıştır.
Eğitimlerini İnceleyin

TUNCER GÜL
Almanya’da dünyaya gelen rehberimiz, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun olmuştur. .2010 senesinden bu yana Antonina Turizm’de İstanbul turlarının yanı sıra, yurt içi ve yurt dışı gezilerinde danışmanlığa ve Antonina Turizm markası olan Istanbul Walks bünyesinde ise “art walks” sanat rehberliğine devam etmektedir.
Eğitimlerini İnceleyin

TÜLAY ZEYBEK ÖZCAN
İstanbul’da dünyaya gelmiş olan rehberimiz, Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde filoloji, psikoloji ve pedagoji yan dallarını da okuyarak eğitim hayatını tamamlamıştır. Antonina Online Mektep’teki yayınlarıyla da, katılımcılara “evlerinden” eğitim vermeye devam etmektedir.
Eğitimlerini İnceleyin

HASAN FERUDUN ÖZGÜMÜŞ
İstanbul’da doğan rehberimiz, Atatürk Eğitim Enstitüsü İngilizce Öğretmenliği Bölümünü bitirmiş ve İstanbul Üniversitesi Arkeoloji – Sanat Tarihi Bölümü Bizans Sanatı Anabilim dalında lisansını tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji – Sanat Tarihi Bölümü Bizans Sanatı anabilim dalında yüksek lisans yaptıktan sonra İstanbul Üniversitesi Arkeoloji – Sanat Tarihi Bölümü Bizans Sanatı anabilim dalında doktorasını tamamlamıştır.
Eğitimlerini İnceleyin

DENİZ AKINCILAR
New York Metropolitan Museum Of Art, Londra British Museum, Paris Musee D’orsay ve Vienna Kunsthistorisches Museum başta olmak üzere dünyanın önde gelen müzelerinde araştırmalar yapan Deniz Akıncılar, şarap kültürü konusunda Güney Afrika, Kaliforniya, Fransa ve İtalya da incelemelerde bulunuyor ve Antonina Turizm bünyesinde şarap gezileri ve sohbetleri alanında çalışmalarını sürdürüyor.
Eğitimlerini İnceleyin

SİBEL KOCABIYIK
2008 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığının açmış olduğu Profesyonel Turist Rehberliği sınavında başarılı olup İstanbul’da eğitimini tamamlamış ve 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümünden mezun olmuştur. 10 yılı aşkın süredir Profesyonel Turist Türkiye Rehberi olarak çalışıp yurtiçi ve yurtdışı turlarda görev almakta bunun yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesinde sorumluluk üstlenmektedir.
Eğitimlerini İnceleyin

HASAN ÇEVİK
1976 yılında Erzincan’da doğan rehberimiz ilk, 2000 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler M.Y.O. Turizm Rehberliği Önlisans Bölümünden mezun olan olmuş, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Bölümünde Lisans diplomasını almış ve Yüksek lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde tamamlamıştır.
Eğitimlerini İnceleyin

EDİP URAS
1967 İstanbul doğumlu olan rehberimiz, lise eğitimini Robert Kolej’inde, üniversite eğitimini İstanbul Marmara Üniversitesi’nde İşletme ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Londra Birkbeck’te Psikoloji Yüksek Lisansı sahibidir.
Eğitimlerini İnceleyin