Tülay Zeybek Özcan
Tülay Zeybek Özcan

Eğitmen

0 Eğitim

Tülay Zeybek Özcan Kimdir?

İstanbul’da dünyaya gelmiş olan Tülay zeybek Özcan, ilköğretimini doğduğu yer olan Sultanahmet İlköğretim Okulu’nda tamamlamış ve Özel Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda orta ve lise öğrenimini bitirerek, 1979 yılında yüzyıllık okulun “ilk kızları” unvanıyla mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde filoloji, psikoloji ve pedagoji yan dallarını da okuyarak eğitim hayatını tamamlamıştır.

1989 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açtığı sınavı ve eğitimi yüksek dereceyle bitirerek, profesyonel turist rehberliğine adım atmıştır. Yerli ve yabancı kuruluşların düzenlediği çeşitli sertifika programlarına katılarak, uzmanlık alanlarını arkeoloji, prehistorya, Anadolu’da Yunan ve Roma Uygarlıkları, Büyük İskender’in izinde, inanç turizmi, Anadolu’da Yedi Kiliseler, St. Paul’un ayak izinde, Anadolu’da Musevi mirası, GAP turu, Mezopotamya Uygarlıkları ve Doğu kültürü, Bizans ve yemek gibi konularda çeşitlendirmiştir.

Özcan, İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğretmen olarak ve çeşitli yabancı okullarda yönetici pozisyonunda görev almasının yanı sıra Antonina Turizm bünyesinde turist rehberliği de yapmaktadır. Antonina Online Mektep’teki yayınlarıyla da, katılımcılara “evlerinden” eğitim vermeye devam etmektedir.

Yeni etkinlikler için
e-bültene kayıt ol

Bültene kayıt olarak yeniliklerden haberdar olun.